Chwile zamyślenia (Moments of Reflection) by Barbara Bukowska audiobook

Chwile zamyślenia (Moments of Reflection)

By Barbara Bukowska
Foreword by Beata Poźniak
Read by Beata Poźniak

Discordia Global Media

Unabridged

Format : MP3 CD (In Stock)
  • ISBN: 9781665088794

Runtime: 2.78 Hours
Category: Nonfiction/Poetry
Audience: Adult
Language: Polish

Summary

Summary

“Chwile zamyślenia” - Beata Poźniak, aktorka - tuż przed niespodziewaną śmiercią krewniaczki, Barbary Bukowskiej, otrzymuje wiersze napisane przez nią. Barbara “pisała tylko tak dla siebie”. Wiersze są osobiste, rodzinne - autorka przeprowadza rozmowę ze swoją podświadomoscią, z nadprzyrodzoną siłą, z Bogiem. Poźniak pisząc Wstęp do tomiku “Chwile zamyślenia”(ebook i paperback) i czytając wiersze Bukowskiej (audiobook), przypomina nam wszystkim, żeby się nie poddawać, czas doceniać, i…. jak autorka stwierdza, żeby “dobry ślad pozostawić po sobie na ziemi”. A znów Andriej Siniawski utrzymuje, że „Człowiek rodzi się w jednym egzemplarzu i kiedy ginie, nikt go nie może zastąpić.” Zatem każdy z nas ma potencjał w sobie i coś do ofiarowania z siebie innym. Należy tylko znaleźć to i dalej przekazywać maluczkim mieszkańcom planety Ziemi.

Chapters

“Chwile zamyślenia” – “Moments of Reflection”

Intro + “Wstęp Beaty Pozniak ” – Intro + Forward by Beata Pozniak

1. “Niepojęte - Niepoznane” – “Sublime”

2. “Myśli - najsprawniejsze skrzydła” – “Wings of Thought”

3. “A może kochać” – “Maybe Love”

4. “Natura przemawia” – “The Voice of Nature”

5. “Myśli nie leżą spokojnie” – “An Inner Voice Never Calm”

6. “Myśl twoja nie będzie sama” – “Company for Your Thoughts”

7. “Uroda życia” – “Breath of Life”

8. Refleksje Barbary Bukowskiej – Commentary by Barbara Bukowska

9. Muzyka Rylan Pozniak Daniels – Music by Rylan Pozniak Daniels + Outro

Editorial Reviews

Editorial Reviews

“Wszyscy zadajemy sobie pytanie o sens, wybory, prawdę i nieskończoność. Bukowska zmaga się, dyskutuje z Siłą Wyższą nieustannie. W jej poezji jest klimat nie przerysowanej, delikatnej komunikacji z czymś co przerasta człowieka póki ten nie stanie przed ostateczną odpowiedzią. Głód tej odpowiedzi zdaje się łatwo udzielać i wywołuje u odbiorcy przyjemne uczucie jedności i uspokojenia. Wygodnie jest pobrodzić przez własną egzystencję patrząc oczyma Bukowskiej.” Polish Daily News

Reviews

Reviews

Author

Author Bio: Barbara Bukowska

Author Bio: Barbara Bukowska

Barbara Bukowska - urodziła się w Mrzygłodzie koło Sanoka. Absolwentka Wydziału Zootechniki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (obecnie Akademia Rolnicza) w Warszawie. Ukończyła też studia podyplomowe na Wydziale Finansów Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (Szkoła Główna Handlowa), również w Warszawie. W stolicy pracowała w urzędach centralnych, a następnie w instytutach naukowych przemysłu spożywczego. Ma na swoim koncie szereg własnych opracowań zawodowych, niektóre z nich były publikowane. Natomiast pisanie wierszy „dla siebie” i obserwowanie małych chwil poprzeplatanych w szybko przemijającym życiu, było jej wielką pasją.

Titles by Author

Details

Details

Available Formats : MP3 CD
Category: Nonfiction/Poetry
Runtime: 2.78
Audience: Adult
Language: Polish